Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çavuşköy Barajı Kiralandı mı?
7 Ekim 2008, 02:00:25 ÖS
turkay_topal.jpg

İl Genel Meclis Üyesi Türkay Topal Eylül ayı toplantısında ilk olarak gündeme getirdiği Göletlerin kiralanması ile ilgili konuda yaptığı araştırmaları Meclise sundu. Topal’ın konu ile ilgili olarak sorduğu sorulara İl Özel İdare Genel Sekreteri Raif Kelep cevap verdi.

Türkay Topal yaptığı araştırmalarla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Terzili Muhtarı köydeki Göleti 2 bin 500 YTL karşılığında kiraya vermiş. Sözleşme yapmadığı için parayı alamamış. Aynı şekilde Çavuşköy Muhtarlığı da 2 bin 500 YTL’ye kiraya vermiş. Karacaoğlan Köyü Sulama Kooperatifi 2 bin 500 YTL’yi almış. Buralardan Kerevit toplanmış. Fakat Muhtarlıklara herhangi bir bedel ödenmeden Kerevitler ve Balıklar gitmiş.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’ne yazılmış bir yazı temin ettim. Bu vatandaş bu belge ile Muhtarlara giderek kandırmış. İlimiz Babaeski ilçesi Çavuşköy Göleti’nde Sazan, Gümüşbalığı ve Kerevit Yetiştiriciliği yapmak isteyen Süleyman S. Güvenç’e ön izin verilmesi için izin istenmiş.

Ekinde de; Müteşebbis’in Müracaat Dilekçesi, 1/25.000 bin ölçekli bir harita. Bu haritalar henüz çıkmadı. Su Ürünleri Yetiştiriciliği Ön Etüd Raporu, Su Tahlil Sonuç Raporu, Kroki, Mülkiyet Durumu Açıklayıcı Belgesi. Bu durumun araştırılması için Meclis Başkanlığımıza bu belgeyi sunuyorum.”
Türkay Topal’ın bu açıklamalarına Kırklareli İl Özel İdare Genel Sekreteri Raif Kelep tarafından verilen cevapta şunlar kaydedildi:
“Türkay beyinde belirttiği üzere böyle bir şahıs İl Özel İdaremize gelerek bizlere müracaatta bulundu. Bu şahıs Kırklareli genelindeki tüm göletlere talip olduğunu ve burada su ürünleri yetiştirmek istediğini belirtti. Bizde kendisinden buralarda yapılacak olan işlemlerle ilgili olarak plan ve proje çalışmalarını istedik. Hatta kendisi bizlere birazda kızdı.
Daha sonra nereden temin ettiği belli olmayan bir takım belgelerle Muhtarlıklara giderek kendisinin buralarda bulunan Göletleri kiraladığını ve kimsenin buraya yaklaşmaması gerektiğini belirttiğini basından öğrendik. Bu şahıs burada bulunan ürünleri toplayarak ortadan kaybolmuş.
Ben basın aracılığı ile özellikle göletleri bulunan Köy Muhtarları’nı buradan uyarmak istiyorum. Bu şekilde kendilerine gelen şahıslara itibar etmesinler. Kırklareli İl Özel İdaresi olarak hiç kimseye göletleri kullanma izni vermedik. Böyle bir şeyle gelenleri ilgililere bildirsinler.”

20141230-1055281419929728.jpg
DÜNYA OSMANLININ ADALETİNE MUHTAÇ...
istiklalmar001.gif
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  5.Çavuşköy 30 Ağustos Zafer Koşusu Yapıldı. Mesut Çakıroğlu 2 197 03-09-2018, Saat: 10:10
Son Yorum: Mesut Çakıroğlu
  Çavuşköy Zafer Koşusu’nda geri sayım başladı. Mesut Çakıroğlu 0 106 28-06-2018, Saat: 09:03
  4. ESEN TIP ÇAVUŞKÖY İDMAN KOŞUSU Mesut Çakıroğlu 2 257 26-08-2017, Saat: 22:25
  Çavuşköy Barajında Boğulma Mesut Çakıroğlu 0 473 11-06-2015, Saat: 13:27

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi