Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DERNEK GECEMİZ
23 Kasım 2008 08:30:40 ÖS
İlk Dernek Gecemiz;

davetiye.jpg

arif%2B%25C5%259Fent%25C3%25BCrk.JPG

DSCF0623.JPG

DSCF0630.JPG
DSCF0642.JPG
%25C3%25A7avu%25C5%259Fk%25C3%25B6y1.JPG

Çavuşköy’lüler eğlendi
Babaeski Çavuşköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin geleneksel gecesi Sefaköy Yağmur Düğün Salonunda yapıldı. Yüzlerce davetlinin katıldığı geceye coşku hakimdi. Gecenin Türk bayrağına yapılan saldırının birkaç gün sonrasında gerçekleşmesi sebebi ile birlik beraberlik mesajları verildi. Halk oyunları ekibinin gösterisi beğeni toplarken sanatçılarda davetlilere hoş bir akşam yaşattı. Özellikle Rumeli gecelerinin değişmeyen ismi Arif Şentürk sahne aldığında misafirlerin coşkusu bir kat daha arttı. Büyük ilgi gören geceye Eski Bakanlardan Hasan Korkut, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Trakya, Rumeli ve Balkanlar Gönül Birliği Derneği Başkanı Dr. Kemal Sözen, CHP Küçükçekmece İlçe Başkanı İbrahim Semint, MHP Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Kerinçsiz, Küçükçekmece Belediyesi eski başkanı Nurettin Şen, Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi Zater Yapıcı, eski belediye meclisi üyesi Hasan Zorlu, İnönü Mahallesi muhtarı Niyazi Sarısoy, Gültepe mahalle muhtarı Ümmügül Aliş, İsmet Aktar Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Salih Güneş, çeşitli derneklerin başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve dernek üyeleri katıldı.

Yeniay “Bu bayrak düşmeyecek”
Dernek BaşkanıYılmaz Balcı yaptığı konuşmada geleneksel gecelerinde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlerine teşekkür ederken yapmış oldukları çalışmalar hakkında kısa bir bilgi verdi. Trakya, Rumeli ve Balkanlar Gönülbirliği Derneği Başkanı Kemal Sözen ise yaptığı kısa konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değindi. Trakya insanı arasındaki ilişkilerin güçlenerek devam etmesi gerektiğini belirtti. Ardından Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay bir konuşma yaptı. Son günlerde yaşanan olaylara değinen Yeniay “ bayrağa dil uzatıldığı bir dönemde birlik beraberlik örneği sergiliyorsunuz. Güç birliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çanakkale şehitlerini andığımız günlerin ardından bayrağımıza yapılan saldırıyı kabul edemeyiz. Bu bayrak düşmeyecek. Çanakkale’de atalarımız nasıl bu vatan için canlarını vermişse bizde bugün tereddüt etmeden canımızı veririz. Bu ülkenin insanlarını şucu, bucu, şu partili, bu partili diye ayırmaktan hicap duyuyorum. Siyaset sandıkta başlar, sandıkta biter. Ardından hizmet başlar, kardeşlik başlar. Biz ülkemizi, yaşadığımız çevreyi, kentimizi seviyoruz. Bu şehircilik bu kent bize yakışmamakta. El ele vererek yarınlarımızı güvence altına almak zorundayız” dedi. Belediye Başkanı Aziz Yeniay’dan sonra MHP İlçe Başkan Yardımcısı Av. Kemal Kerinçsiz Çanakkale şehitlerini anlatan bir konuşma yaptı. Kerinçsiz ayrıca Türk Bayrağına yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Derneğin kurucularına ve bu güne kadar hizmet edenlere plaketler verildi.

GECEYE KATILANLAR
Küçükçekmece belediye başkanı Aziz Yeniay,eski bakanlardan Hasan Korkut ,Kırklareli il genel meclis üyesi ve Babaeski esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Turkay Topal,
Küçükçekmece Gönülbirliği başkanı Dr.Kemal Sözen Avcılar belediyesini temsilen CHP meclis üyesi Mehmet Durgunoğlu ,AKP Beyoğlu ilçe başkan yardımcısı Mimar
Sedat Keleş ve yönetim kurulu,CHP Küçükçekmece ilçe teşkilatı ilçe başkanı İbrahim Semint ve yönetimi, DSP ilçe başkanı Çiğdem Mercan,CHP il genel meclis üyesi Bünyamin Uçar, DYP ilçe teşkilatı başkan yardımcısı Kadir Karahan MHP ilçe başkan yardımcısı Kemal Kerinçsiz ,DSP İnönü mah örgütü, Çavuşköy muhtarı Mehmet Kahraman, İnönü mah muhtarı Niyazi Sarısoy, Gültepe mah muhtarı Ümmügül Aliş, İnönü mah baş azası Rafet Çınar, Babaeski Arıcılar birliği başkanı Erdoğan Topal, Genç Trakya Yolageldi derneği yönetim kurulu, Ağayeri derneği yönetim kurulu, Avcı ve atıcılar derneği yönetim kurulu, Balkan ve Anadolu Türkleri derneği yönetim kurulu, Bayramlılar derneği yönetim kurulu, Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar odası derneği yönetim kurulu, Çağdaş Bosna sancak derneği yönetim kurulu , Çağdaş Köprülüler derneği yönetim kurulu, Çöpköylüler derneği yönetim kurulu, Evrencikler derneği yönetim kurulu, Gelibolulular derneği yönetim kurulu ,Gönül birliği derneği yönetim kurulu, Gültepe genç Trakyalı derneği yönetim kurulu, Hasırcı Arnavut köyü yönetim kurulu, Hedeyliler derneği yönetim kurulu, İkitelli Trakyalılar derneği yönetim kurulu, İpsalalılar derneği yönetim kurulu, Küçükçekmece Trakyalılar derneği yönetim kurulu, Malkaralılar derneği yönetim kurulu, Ömer bey köy derneği yönetim kurulu, Topçuköy derneği yönetim kurulu, Tüm Hayrabolulular derneği yönetim kurulu, Ülküm işçileri derneği yönetim kurulu, Batı Makedonya Türkleri derneği yönetim kurulu, Arnavutköy şubesi Balkan Türkleri derneği başkanı Mülayim Topal , Beyza kuyumculuk Mehmet Erdinç, Etes elektronik tartı aletleri Mehmet Alidemir, Patoğlu tic Bünyamin Patoğlu , Sarısoy Naklikyat Rafet Sarısoy, Gökan kuruyemiş Hakkı Çetinkaya ,Çakmak Elektirik Ümit Çakmak , Patoğlu tic.Osman Patoğlu ,Gülhan pastaneleri, Adil kuaför, Karahan Kuyumculuk, Orçun giyim, Fuleks tekstil, Yayla market, Angın erkek kuaförü Lütfü Angın
GELEN FAKSLAR
Babaeski belediye başkanı M. Haluk Teksezen ,Gölcük tersanesi komutanlığı silah farbası müdürü kıdemli yüzbaşı Erol Yıldırım ,Tokat Gaziosmanpaşa Ünüversitesi Tarih bölüm başkanı Nezihe ve İsmail Polatçı
DÜNYA OSMANLININ ADALETİNE MUHTAÇ...
istiklalmar001.gif
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dernek Yönetimi Değişti. Mesut Çakıroğlu 0 528 01-03-2016, Saat: 13:11
Son Yorum: Mesut Çakıroğlu
  Dernek Kuruluşu Mesut Çakıroğlu 0 644 11-06-2015, Saat: 15:40
  DERNEK LOKALİMİZ BOYANDI Mesut Çakıroğlu 1 1,236 11-06-2015, Saat: 15:17
  BASINDA DERNEK GECEMİZ Mesut Çakıroğlu 0 612 09-04-2015, Saat: 15:31